Ahşap Parke Silim

Ahşap Parke Silim

Ahşap parke silim, ahşap zemin kaplamalarında oluşan yıpranmalar, aşınmalar gibi etkilerin giderilmesi amaçlı kullanılan bakım ya da yenileme işlemi olarak tanımlanabilir. Bu işlem sonrasında ahşap zemin doğal güzelliğini ve dayanıklılığını yeniden kazanır. Ahşap parke silimi sadece estetik görünüm değil aynı zamanda çok daha uzun ömürlü ve dayanıklı olmasını sağlayarak koruma altına alır.

* Ahşap parke silim özel makine ve malzemeler ile ahşap zeminin üst tabakasından ince bir şekilde alınmasıdır. Bu tabakayla birlikte  aşınmalar, çizikler  ya da lekeler alınarak yeniden canlandırması sağlanır.

* Ahşap zemin üzerinde  zaman içerisinde çukurlaşmalar oluşabilir. Ahşap parke silimi ile zemin düzleştirilerek pürüzsüz hale getirilir.

* Ahşap zeminlerde çizikler,deformasyonlar oluşabilir. Ahşap parke silim ile tekrar ilk günkü görünümüne döner.

* Ahşap zeminlerde zamanla solmalar ya da matlaşmalar görülür. Ahşap parke silimi ile yeniden orijinal olan renk tonuna kavuşulur

* Ahşap parke silimi ile ahşap zeminlerin bakımının  yapılması zeminin çok daha uzun süreli kullanılabilmesini sağlar.

Ahşap parke silimi adımlarında hazırlık aşaması ; zeminin temizlenmesi ile başlar. Bu aşamada tüm toz, kir ve yabancı maddelerden temizlenir. Tozun etkili olarak temizliği için vakum sistemi tercih edilmelidir. Zemindeki hasarların kontrolü yapılır, çatlaklar, çizikler onarımları gerçekleşir. Sonrasında ahşap parke silimi ince bir aşamayla başlatılır. Zemin durumuna göre silim makinesi tercihi önemlidir. Silim işleminde köşe ve kenarlar profesyonelce ekip ve ekipmanlar kapsamında olmalıdır. Zeminde pürüzsüzlük elde edilmesiyle birlikte artık son silim aşamasına geçilmelidir. Ve son aşamada ahşap zemine uygun bir cila uygulanması ile parlaklık kazanılır.

Ahşap Zeminlerin Aşınma Nedenleri

Günlük yaşamın içerisinde ahşap zeminlerde ayakı trafiğinin yoğunluğuna göre aşınmalarda fazla olur. Örneğin sert cisimler yüzeyi doğrudan etkiler. 

Ağır mobilyalar,zemin üzerinde basınçlar oluşturarak çökmelere neden olur. 

Ahşap neme karşı duyarlıdır.Bu tür durumlarda şişmeler oluşur, ya da nem seviyesi düşükse kurumalar ve çatlamalar başlar. 

Direkt güneş ışığı ahşap zeminlerde zamanla solmalara neden olur.

Ahşap zeminin kalitesi ve kullanılan malzemeler aşınma sürecini belirler.

Ahşap zeminlere düzenli bakım ve temizliği yapılmazsa kir ve toz sebebi ile aşınmalar ve çizilmeler oluşur.

Ahşap parke silimi profesyonel bir ekip tarafından uygulaması yapıldığında zemin çok daha estetik ve çok daha dayanıklı sonuçlar alır. Bu sonuç için öncelikli kaliteli malzeme seçimi ardından profesyonel iş uygulaması gerekli olandır.

Neden Ahşap Parke Silimi Yapılmalıdır?

* Ahşap parke silimi ile estetik görünümün yeniden kazanılması için ,
* Ahşap parke silimi ile ilk günkü parlaklığın geri dönüşümü için,
* Ahşap parke silimi ile dayanıklılığın artması için,
* Ahşap parke silimi ile zemin renginin canlanması için,
* Ahşap parke silimi ile doğal dokusunun ortaya çıkması için,
* Ahşap parke silimi ile pürüzsüz bir yüzey elde edilmesi için,
* Ahşap parke silimi ile uzun vadeli kullanım avantajı için,

Ahşap parke silimi zeminlerde yeniden doğuş olarak tasvir edilebilir. Parke silimi sadece estetik açıdan değerlendirme değil aynı zaman günlük kullanımla bile oluşabilecek aşınmaları en aza indirip daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Yepyeni bir enerji ve tazelik için ahşap parke silimi modern yaşamın ihtiyacı haline gelmiştir.

Ahşap parke silimi kullanılan  malzemelerin kaliteli olmasıyla,profesyonel uygulamayla ve doğru tekniklerle birleştiğinde başarılı sonuçlar demektir. Mekanlara yenilikçi bir hava için doğru seçim ahşap parke silimi işlemidir. Her adımda kalite, her zeminde güzellik: Ahşap parke silimi ile yaşam alanlarınıza değer katın. Zemindeki yaşam hikayesini sıfırlayıp, ahşap parke silimi ile yepyeni bir başlangıç yapmak en doğru karardır.

Hızlı iletişim
  • 0216 398 71 94
  • 0532 246 37 75
  • info@sistre.gen.tr
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara