Laminat Parke

LAMİNAT PARKE

Laminat parke estetik ve dayanıklılıkta mükemmel olan bir birleşim olarak tanımlanabilir. Yaşam alanlarının çok daha konforlu ve estetik görünmesi için zemin kaplamaları büyük önem taşır. Bu önemlilikle birlikte son yıllarda dikkat çeken seçenek laminat parke olmuştur. Günümüzde ev dekorasyonu için de estetik görünüm aynı ölçüde önem taşır ki, beraberinde dayanıklı olması, ekonomik olması ve uzun ömürlü olması laminat parke seçeneğini çok daha dikkat çekici hale getirmiştir. 

laminat parke

Laminat Parke Nedir?

Laminat parke katmanlardan oluşan bir zemin kaplamasıdır. Dayanıklılığının artması için koruyucu bir tabakası vardır. Laminat parke  zemin kaplama teknolojisinde son  noktadır. Tasarım yenilikleri teknoloji ile birlikte bir gelişim içerisinde olup ev ya da işyerleri için çok daha dikkat çekmiştir. Laminat parke, geleneksel olan ahşap zeminlerin sıcaklığı ve doğallığını taşırken, dayanıklı , estetik , kurulum süreci kolay özellikleri ile beraberinde ilerleme kaydetmiştir. Bütün bunların birleşimi de zemin kaplama seçenekleri arasında öncü olmasını sağlamıştır.

Laminat Parke Avantajları 

* Estetik Açıdan Çeşitlilik : Laminat parke doğal ahşap desenleri ile, taş görünümleri ile geniş bir yelpazede seçenek sunar. Her türlü iç mekana uygunluk payı vardır.
* Dayanıklılık : Laminat parke, darbelere, çizilmelere karşı son derece dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde yoğun trafiği olan iş alanları ya da çocuklu aileler için en mükemmel seçenektir.
* Kolay Kurulum : Laminat parke, zahmetsiz bir kurulum kapsamındadır.
* Fiyat Performansı : Laminat parke diğer zemin kaplamalara oranla çok daha ekonomiktir. Üstelik uzun ömürlülüğü sayesinde bu performansı avantaj haline dönüşür.
* Kolay Bakım : Laminat parke bakımı , temizliği kolaydır. Nemli bir bezle silinmesi zeminin temiz ve parlak olmasını sağlamaya yeterlidir. Lekeler de kalıcı olmaz.
* Kullanım Alanları : Ev ortamından ofislere kadar geniş bir kullanım  alanı vardır. Bu da her mekan tasarımına uygunluk demektir.
* Çevre Dostu: Laminat parke  geri dönüşüm malzemeleri ile , sorumlulukları açısından tam bir çevre dostudur.

Laminat parke zaman içerisinde gelişmesiyle hem estetik açıdan, hem teknik açıdan hem de dayanıklılık açısından farklılıklar kazanmıştır. İlk başlarda sınırlı olan renk ve desenler ; uygulama alanlarının artması ile birlikte zengin bir seçenek yelpazesine dönüşmüştür. Çok daha dirençli çok daha uzun ömürlü hale gelmiştir. Zemin kaplaması gelişen teknoloji ile birlikte tam bir tasarım trendi haline dönüşmüş,estetik ve fonksiyonel özellikleri ile yaşam alanlarını güzelleştirmek için son dokunuş haline gelmiştir. 

Laminat Parke  Kullanım Alanları 

* Ev İçi Zeminlerde : Evde tüm odalarda rahatlıkla tercih edilebilir. Çeşitli renk ve desenlerde olması iç mekanların kişisel zevke göre özelleşmesini sağlar.
* Ofislerde : Dayanıklılığı sayesinde ofislerde tercih edilebilir.
* Yüksek Trafik Alanları : Restoranlarda, mağazalarda, otellerde en ideal çözümdür. Renk ve desen seçimi sayesinde bu tür alanlarda bir kimlik oluşumu sağlanır.
* Eğitim Kurumları : Okullarda, eğitim kurumlarında laminat parke seçimi dayanıklılık ve bakımının kolay olması nedeni ile sıklıkla tercih edilir. 
* Konut Projeleri : Yeni konutlarda laminat parke kullanımı zaten sıkça tercih edilmektedir. Çünkü hem uygun maliyetlidir,hem seçeneklidir hem de kolay kurulumludur.

Laminat Parke Bakım ve Temizliği 

Laminat parke temizliği , günlük ya da periyodik bakımlarla yapılabilir. Günlük nemli bir bezle silinmesi temiz ve parlak görünümünü kazandırır. Temizliğinde çok fazla kimyasal ürün tercih edilmemelidir. Bakımına ve temizliğine dikkat edildikçe uzun ömürlü bir zemin kaplaması olacaktır. Oluşan lekelerde anında müdahale ederek temizlenmesi yeterli olur. Laminat parkenin nem kontrolünün sağlanması önemlidir. Böylelikle şişmesi engellenir. Mobilya ayaklarına koruyucu malzeme takılması parkenin çizilmesini engeller.

Laminat parke, en ideal zemin kaplama seçeneğidir. Her türlü iç mekan  tasarımına uyum sağlar. Kolay bakım ve kullanım  çerçevesindedir. Estetik beklentisi ve uzun ömürlü kullanım hedefi olanlar için en pratik çözümdür.

Hızlı iletişim
  • 0216 398 71 94
  • 0532 246 37 75
  • info@sistre.gen.tr
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara