Parke Cila Nedir? Parke Cila Nasıl Yapılır?

Parke Cila Nedir? Pake Cila Nasıl Yapılır?


Parke cila zemin kaplamalarda görünümü ve dayanıklılığı arttıran, kilit bir unsur olan estetik bir dokunuştur. Zeminler yaşam alanlarında pratik avantajları yanı sıra estetiksel bir parlaklık da kazandırır. Parke cila yapılması halinde ahşap yüzeyde zaman içinde kaybolan parlaklık geri kazandırılır, temizliği ve bakımı çok daha kolaylaşır, dış etkenlere karşı çok daha dayanıklı hale gelir.

Parke cilanın önemi; sadece estetik açıdan değil, zemin dayanıklılığı ve uzun ömürlülük için doğru bir seçenektir. Ahşap zemin kaplamalar bu sayede korunur ve güzelleşir. Parke cila uygulaması zemin bakımı için en önemli adımlardan biridir.

Parke Cila Avantajları 

Estetik Görünüm  Canlanması : Ahşap zeminler kullanım boyunca zaman içerisinde aşınmalar, matlaşmalar yaşabilir. Parke cilası ile yüzeylere doğal ancak parlak bir görünüm kazandırılır. Bu da mekanın şık bir atmosfer kazanması demektir.

Dayanıklılık Artması: Ahşap zeminler günlük kullanıma bağlı olarak kuşkusuz aşınma durumları yaşarlar. Parke cilası ile zeminlerde koruma sağlanıp dayanıklılık kazandırılır.

Uzun Ömürlülük: Parke cila işlemi ile zeminlerin ömrü uzatılır. Yapılan cilalama sayesinde zemin uzun süreli bir kullanım için geri dönüşüm sağlar.

Temizlik ve Bakım : Parke cila yüzeyi düzgünleştirerek pürüzsüzleşmesini sağlar, toz ve kiri engeller.

Zemin Dokusu Koruma : Parke cila zeminlerin dokusunu koruyarak çok daha doğal kalmasını sağlar. Doğallıkla birlikte kazanılan parlaklık mekana sıcaklık katar.

Renk Seçenekleri : Cilalamada çeşitli renk seçenekleri mekan tasarımında bir özerklik sağlayarak farklı bir atmosfer yaratır.

Parke cila işlemlerinde, zeminin temizlenmesi ve ön hazırlık aşamaları önem taşır. Zemin tozdan ve kirden mutlaka arınmalıdır. Ahşap yüzeyde var olan  düzensiz bir yer varsa zımpara olmalıdır. Böylelikle düzgün yüzey elde edilir ve yapılacak cila kendini gösterir. Parke cila uygulaması fırça ya da sprey yöntemi ile olur her katta bir süre bekleyip tekrar uygulanabilir. Kuruması için de bir süre bekletilir.

Parke cilası ahşap zemin kaplamalarında tam bir devrim niteliğindedir. Dış etkenlere karşı bir kalkan olup dayanıklılık payını arttırırken  uzun ömürlülük ve estetiklik ile de hitap eder. Teknolojik gelişmelerle birlikte cilalama ürünleri de renkler ve parlaklık farklılıkları ile çeşitlenmiştir. Bu çeşitlilik hali her iç mekan tasarımına uygunluk sağlamaktadır. 

lamine parke cila

Parke Cilası ile Yeniden Canlanan Zeminler

Parke cilası ile ahşap zemin kaplamalarda, eski parlaklığın yok olma durumları yaşanabilmektedir. Parke cilası uygulaması ile bu zeminler tekrar canlanır, uzun ömürlülüğü artar. Parke cilasının uygulamasında gerekli olan konusunda uzmanlıktır. Profesyonel olarak uygulanması, işlemde doğru ürün seçilmesi, zeminin doğru değerlendirilmesi ve doğru şekilde cilalamasının yapılmasından geçer.

Parke Cila İle Derinlemesine Bakım : Parke cilası ahşap zeminler için bakım  kaynağıdır. Ahşap beslenir, korunur ve dayanıklılığı artar.

Parke Cila İle Renk Tonları Vurgulama : Farklı renk tonlarında parke cilalar, ahşapta doğal olan renkleri vurgulama özelliğini taşır. Bu da mekanda sıcacık bir hava katarak ortamın çok daha aydınlık ve ferah görünmesini sağlar.

Parke Cila İle Estetik Özelliği : Parke cilası zemine parlaklık vererek lüks bir görüntü kazandırır.

Parke cila ile zeminler adeta yeniden doğarken, ahşabın doğal güzelliği de ortaya çıkar. Bu uygulama sayesinde zemin kaplama hem estetik hem fonksiyonel anlamda yenilenir, mekan deyim yerindeyse tazelenir, enerji katılır. Ahşap zeminlere uygulanacak parke cilası uygulaması için doğru ürün seçimi ve doğru kişilerce yapılması işin koruma kısmının en doğru yaklaşımıdır. Zemin kaplamalara kazandırdığı canlılık,tarza göre özelleştirme imkanı, atmosferin yeniden şekillenmesi, mekana farklı bir güzellik katması alınan geri dönüşümlerdir. 

Parke cila ile ;  doğanın ışıltısını yeniden kazanıp, zemini koruyun.
Parke cila ile ; zaman donsun, her adım güzellik olsun. 
Parke cila ile  ; uzun yıllar dayanıklı, şık, gözalıcı bir görünüm kazanılarak zamanın eskitemediği bir farklılık olsun.

Hızlı iletişim
  • 0216 398 71 94
  • 0532 246 37 75
  • info@sistre.gen.tr
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara